böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

ZEHİRLENME ANINDA ALINACAK İLKYARDIM TEDBİRLERİ

 

İlaçların uygulanması esnasında mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, göz kararması veya diğer rahatsızlıklar meydana gelirse derhal iş durdurulmalı elbiseler değiştirilmeli ve doktor çağırılmalı veya en yakın hastaneye müracaat edilmelidir. Ayrıca Mücadelede kullanılan ilaç etiketi de doktora birlikte götürülmelidir.
 
Zehirlenme Belirtileri: Baş ağrısı, aşırı yorgunluk, huzursuzluk, kusma, yüksek ateş, terleme, solunum zorluğu, morarma, kalpte ritim bozukluğu, cilt ve göz kapaklarında titreme, konuşma güçlüğü, görme bozukluğu, reflekslerin bozulması, göz kızarması, göz bebeklerinin küçülmesi, ishal bayılma ve koma şeklinde ortaya çıkabilmektedir. İlacın çeşidine göre bunların biri veya birkaçı birlikte görülebilmektedir.
Böyle bir durumda:
  • Hastanın uygulama yerinden uzaklaştırılması gereklidir. 
  • İlaçlı giysiler üzerinden çıkarılmalı ve deriye bulaşmışsa bol su ve sabunla yıkanmalıdır. 
  • Ağız yoluyla zehirlenme olduysa, hastanın ılık su, tuzlu su, sabunlu su yardımıyla kusturulması sağlanmalıdır. Eğer buda mümkün değilse boğazına parmak sokularak kusturulması sağlanmalıdır. 
  • Solunum yavaşlamışsa suni teneffüs yaptırılmalıdır. 
  • Hasta çırpınma halinde ise dilini ısırmaması için çenelerinin arasına temiz bir belze sert bir cisim yerleştirilmelidir. 
  • Hastanın başı yana dönük olarak yatırılmalıdır. 
  • Sıcak tutulmalıdır. 
  • Hasta en kısa sürede hastaneye ulaştırılmalı ilaç ambalaj veya etiketi beraberinde doktora götürülmelidir.
ZEHİR DANIŞMA MERKEZİ Telefonu: 0800 314 79 00 (5 hat) 
 
 

 

DİĞER FAYDALI BİLGİLER