böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

Evde Bulunan Böcekler

 

Bahar ve yaz aylarının gelişi ile birlikte pek çok kişi evlerini istila eden böceklerden yakınmaya başlarlar. Doğanın uyanışı tüm canlılar için yüzeye çıkış anlamına geldiği düşünülürse bu endişe son derece haklıdır. Hiç kimse evinde böcek ile karşılaşmaktan hoşlanmaz bu nedenle de böceklerden kurtulmanın yollarını aramaya başlarlar.

 

Böceklerden kurtulmak söz konusu olduğunda akla ilk gelen ilaçlama firmalarıdır. Ancak bu çözümde kullanılan ilaçların kimyasal alt yapısı bazı kişiler için farklı rahatsızlıkların ortaya çıkması anlamına gelir. Bu durumda evdeki böceklerden doğal yollarla kurtulmanın araştırılması ve farklı metotlar benimsenmesinin önemi büyüktür.

 

Böceklerle mücadelede öncelikli kural evin temiz ve derli toplu tutulmasıdır. Böcekler çoğunlukla yemek arayışı ile evlere girerler. Kırıntı ve benzeri yemek artıkları böcekler için bir ziyafettir. Dolapların, rafların, mutfak tezgahının ve zeminin temiz tutulması evin böcek istilasından en az zarar ile kurtulmasını sağlar. Elbette tek başına ev hijyeni çözüm değildir. Apartmanlarda konumlanan evlerde apartmanın da yeteri kadar temiz olması varsa kömür deposu ya da depo gibi kapalı ve rutubetli alanların periyodik olarak ilaçlanması, evin apartmana açılan kapısının sağlamlığı (kapının altındaki boşluk böcekler için bulunmaz bir geçiş alanıdır) gibi detaylar iyice düzenlenmeli ve önemsenmelidir. 
 

Diyelim ki eviniz ve apartmanınız son derece temiz bu durumda böcek vakasına rastlanmaz mı? Hayır, rastlanır. Temizlik sadece evinizde karşılaşabileceğiniz böcek oranını düşürmek için gereklidir. Peki, böceklerin evimizde görülmesi durumunda ne yapacağız?


Böceklerden kurtulmak için doğa dostu pek çok var. Örneğin, bebek pudraları ve tarçın evdeki karınca popülasyonunu azaltmak için etkilidir. Karıncaları uzak tutmak için karıncaların çıkış alanlarına tarçın dökün, eğer amacınız karıncaların kökünü kurutmak ise o zaman bebek pudrası dökün. Bebek pudrasını taşıyarak evlerine götüren karıncaların toplu halde ölümü gerçekleşecektir.

 

Balkon ve bahçelerde rastlanan böceklerden kurtulmak ise amacınız o zaman en etkili yöntem kuşların bu alana çekilmesini sağlamaktır. Kuşlar; solucan ve muadili böcekler ve diğer küçük böceklerle beslenirler. Kuşları bahçe ya da balkonunuza çekmenin en kolay yolu, kuşların su ihtiyacını karşılayacakları küçük kuş çanakları koymaktır. Zaman zaman bulgur ve benzeri besin malzemeleri de kullanabilirsiniz. Kuşların sizin bulunduğunuz alanın beslenmeleri ile uygun bir alan olduğunun keşfi ile hem böceklerden kurtulmuş olursunuz hem de diğer canlıların beslenme alışkanlıklarını riske atmamış olursunuz.  

Yarasaların kötü ününe karşı sivrisinekle mücadele de ne denli yararlı canlılar olduğu bilinmekte. Dilerseniz bir yarasa evi de bahçenize inşa edebilirsiniz böylece sivrisineklerle mücadelede son derece doğal bir yöntem belirlemiş olursunuz.

 

Karafatmalar hem görünüm itibariyle hem de hızlı üreme özellikleri ile en belalı ev böceklerinden biridir. Karafatmalardan kurtulmanın yolları aranırken öncelikle bu böcek türünün en çok yaşam ve üreme gösterdiği kapı ve pencere pervazları dikkate alınmalıdır. Bu alanlara yapışkanlı bant yerleştirmek karafatmaların yakalanması için yeterlidir. Eğer eviniz giriş katı, bahçe yaşamlı ise bu noktada karafatmalarla mücadele de doğal yöntemler eksik kalabilir. Konunun uzmanlarından yardım almakta fayda vardır.

 

Örümcekler de evleri kendilerine mesken edinebilen böceklerdendir. Ve tıpkı karafatmalar gibi hızlı çoğalırlar. Örümceklerle mücadele de bilinmesi gereken en önemli nokta örümceklerin bir görünen bir de görünmeyen mesken arayışlarıdır. Hızla ördükleri ağı genelde avlanmak için kullan örümcek koltuk altları gibi sık temizlenmeyen alanları üremek için tercih ederler. Özellikle koltukların, yerden bir parmak da olsa yüksek dolapların altları mutfak-banyo tezgahlarının görünmeyen yerleri örümcekler için korunaklı üreme alanlarıdır. Ayda bir koltuk-kanepelerin altının elektrikli süpürge yardımı ile alınması evde görünen örümcek popülasyonun azalmasını sağlayacaktır. Koltuk ve kanepelerinizin altını kaldırdığınızda burada beyaz kozalar içine saklanmış örümcek yumurtalarını görebilirsiniz.

 

Bütün bunlarla başedemiyorsanız veya vaktiniz yeterli değilse evdeki böceklerden kurtulmak için ilaçlama yaptırabilirsiniz. Bu şekilde böcek sorunu kökten ve uzun süreli halledilmiş olacaktır. 

DİĞER FAYDALI BİLGİLER