böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

Kulağakaçan İlaçlama

Kulağa kaçan böcekleri yapı şekil olarak diğer hayvanlardan farklı olan bir haşeredir. Kulağakaçan küçük yapılı bir hayvan olup vücudu üzerinde küçük yapıda kanatları olan hayvanlardır. Boy ve yapıları yaşadığı alana bağlı olarak değişir. Genel olarak kulağa kaçan böcekleri 20 mm kadar büyürler. Kulağa kaçan böceğinin baş kısmı ince ve gövdesi etli olan bir böcektir. Kulağa kaçan böceğinin bedenin altında toplam 6 ayağı bulunur ve tüm hareketlerini bunlar ile sağlarlar bedeninin üstünde bulunan kanatlarını uçmak için kesinlikle kullanmazlar.

Kulağa kaçan haşeresinin vücudu sonunda da 1 çift kıskacı bulunur. Ve bu kıskaçları pense şeklindedir. Erkek kulağakaçan böceğinin kıskaçları daha güçlü yapıdadır. Kulağa kaçan böcekleri renk olarak yaşadığı yerin renklerine uygun olarak farklı renklerdedir. Kulağa kaçan genel olarak siyah, kahverengi ve parlak sarıdan oluşur.

Kulağa kaçan böceğinin baş kısmında 2 adet anten denen organları var ve bu organlar sayesinde besinin yerini bulurlar ve kendisine gelen tehlikeleri algılayıp kaçarlar.
Dünyanın her yerinde ve her bölgesinde yaşayan kulağakaçan böceklerinin dünya üzerinde 900 kadar türü olduğu düşünülmektedir.

Kulağakaçan böcekleri çok seri halde kaçarlar ve peşinden koşup yakalamak çok zordur. Bu tür haşere ile mücadele etmek için mutlaka ilaçlama şirketlerinden destek ve bilgi alın.

Kulağa kaçan böceği beslenmesi yaşadığı alana bağlı olarak değişir. Bazı kulağa kaçan böcekleri sebze, meyve, bitki ve saksılara zarar verip bunları besin olarak kullandığı gibi bazıları da yakaladıkları ufak yapılı böcekleri yakalayıp yerler. Kulağa kaçan böcekleri

Genel olarak meyve ağaçları üzerinde barınıp meyvelerin suyunu çekip içerler ve meyveleri verimsiz hale getirirler. Bağ ve bahçe ile uğraşan her kesin mutlaka dikkatli olması gerekir.
Kulağa kaçan böceği meyve olarak şeftali ağacı, kaysı ağacı, kiraz ağacı, dut ağacı olmak üzere birçok meyve üzerinde yakalamak mümkündür. Ayrıca kulağakaçanlar bitki ve sebzelerin taze aksanlarını ve yeni sürgülerini kemirip yerler. Bunun için mutlaka profesyonel ilaçlama şirketleri ile çalışın.

Kulağakaçanlar ayrıca ölü hayvan leşlerini de besin olarak kullanırlar. Kulağa kaçan böcekleri haşere gurubundan arı, karınca, örümcek, tırtıl olmak üzere daha birçok haşereyi de besin olarak kullanırlar.

Kulağa kaçan böcekleri geceleri daha aktif olmasına rağmen gündüzleri de rahatlıkla dolaşıp beslenirler.
Kulağakaçan böceği doğal ortamda ağaç üzerlerinde, ağaç kabukları altında, çalı çırpı içlerinde, kaya ve taş diplerinde çokça bulunurlar.
Kulağakaçanlar evlerimize çarşı ve pazardan aldığımız sebze ve meyvelerden gelir. Ayrıca kulağakaçan böcekleri evlerimizin önündeki ağaç ve çayır çimenlerden de gelir. Kulağa kaçan böcekleri ev ortamında evlerin farklı yerlerinde bulunurlar. Genellikle duvar yarıklarında, duvar çatlaklarında, süpürgelikler de kapı altlarında ve evin kenar kuytu bölgelerinde bulunurlar.
Ev ortamında bulunan kulağakaçan geceleri aktif olup insanlar geceleri yattıkları zaman insanın ağız, kulak ve burunlarına girip insanlara zarar verir. Zaten bu haşerelerde ismini buradan alırlar.
Kulağa kaçan haşeresi sadece besinlerimize zarar vermez ayrıca ağız kulak ve burunlarımıza girip sıkıntı verdikleri gibi meyve ve sebzelerin üzerinde gezindikleri için mutlaka bunlar tüketilmeden bol su ile yıkanmalı çünkü gezindiği yerlere bir çok mikrop bulaştırır ve dışkılarını yaparlar. Bunlarda insanlarda birçok hastalığa sebep olurlar. Evlerimizde kulağakaçan bulduğumuzda mutlaka ilaçlama şirketlerinden ilaçlama isteyiniz.

Kulağa kaçan böcekleri yuvalandığı alanlarda 10'larca yumurta bırakırlar ve yumurtalar çok ufak olup beyaz renktedir.

Kulağa kaçan yumurtaları belli bir sıcaklıkta birkaç gün içinde yumurtadan çıkarlar ve beslenirler.

Kulağakaçan böceği ilaçlanması için mutlaka profesyonel ilaçlama firması ile çalışın öncelikle yuvalandığı alanı bulup ilaç uygulaması yapmak daha doğrudur. Kulağa kaçan böceği ilaçlamasında mutlaka ilaçlama firmalarından destek ve bilgi alın.