böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

Akrep İlaçlama

Akrep , eklem bacaklı hayvanlar gurubunda incelenir ve zehirli bir hayvandır. Akrep bedeninde dört çift ayağı bulunur ve ön tarafında bir çift de kıskacı vardır. Akrep beslenirken avını bu kıskacıyla yakalar, kuyruğundaki iğneyle avını sokarak ve zehrini avına akıtır. Akrep zehri, küçük böceklerde etki gösterip hemen öldürür. İnsanda ise akrep zehri çok sancı verir, kısmı felç olabilir, öldürücü de olabilir. Akrep diğer haşere gibi yumurta ile çoğalır. Dişi akrep, döllenmeden sonra, yumurtasını sırtındaki özel bir kese içinde tutar. Dişi akrep çiftleşmeden sonra bazen erkeğini yer. Dişi akrep yumurtadan çıkan yavrularını on beş gün boyunca sırtında taşır. Akrepler dünyanın her ülkesinde ve her kıtasında bulunurlar. Yurdumuzda bulunan akrep türü, Avrupa akrebi dediğimiz bir akrep türüdür. Bu akrepler genellikle 5cm civarındadır. Tropikal bölgede yaşayan akrepler ise 20cm boylarında ve insanı sokunca hemen öldürür. Akrep (Scorpiones) sıcak ve nemli bölgelerde yaşamayı sever. Akrebin vücutları sert kitin bir tabaka ile örtülüdür ve kıvrık kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunur.Akrep canlısına her ortamda rastlamak mümkündür. Akrepler genellikle taşların altında, duvar yarıklarında, kurumuş ağaç kabukları altında veya yeraltında kazdıkları yuva içlerinde bulunurlar. Akrep zararlısına her ortamda rastlamak mümkündür.

Akrepler soğuk havalarda ve kış aylarında yuvalarına çekilirler ve kış uykusuna yatarlar. Karlı bölgeler hariç akrep hemen hemen her yerde bulunur.

Akrep yalnız yaşamayı sever. Kesinlikle toplu halde bulunmazlar. Akrep bulunduğu yere ve iklime göre farklı renk ve yapıdadır. Akrepler Sarı, mavi, kırmızımsı kahverengi ve siyah renklerde olanları varsa da diğer renklerde olanları da vardır.

akrebin baş kısmında 2 adet gözleri bulunur ve bunlardan hariç akrebin yan kısmında 6 - 8 kadar ufak göz bulunur. Akrep canlısında kanat organları yoktur ve uçmazlar bunların hareketleri ayakları iledir ve akrepler çok pasif hareket ederler.

Akreplerde diğer böceklerde olduğu gibi anten denen organ yoktur. Akrep algılarını ayakları üstündeki özel algılayıcıları sayesinde yapar.
Akrebin bünyesi çok sağlamdır. Öyle ki akrep çöl gibi sıcak yerde de yaşar -30 derece soğuğa da dayanıklıdır.
Akrepler besin olarak küçük böcek, haşere, ölü hayvan leşlerinden beslenirler. Akrepler bazen fare kuş gibi canlıları dahi av kategorisine katar.
Akrep sokması sonrası mutlaka en kısa zamanda doktora gidilmeli ve tedavi olunmalı. Yoksa akrep sokması insanda ciddi sağlık sorununa neden olur. Akrepler, yağmurlar yağdığı zaman yuvaları su altında kalır. Bu sıralar yuvasından çıkıp evlere ve yüksek yerlere çıkarlar.

Evde akrep ve haşereler ilk önce evlerin bodrumuna ve çatı aralarına yerleşirler. Akrepler buradan evlerin iç kısımlarına doğru girerler. Akrep aynı zamanda evlerin içlerine ve hatta yatak odalarına kadar girer.

Akrep sokması sonrası insanda görülen bazı belirtiler
Yanma, ağrı, iğne izi, karın krampları, el, ayak, yüz ve baş derisinde görülen iğnelenme, ısırılan yerde karıncalanma, aşırı duyarlılık ve üşüme hissetmesi, titreme ve halsizlik, nabız yükselmesi, Yeme ve yutma sorunları, Konuşma zorluğu, İdrar güçlüğü gibi belirtiler görülür.