böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

Alman Hamam Böceği İlaçlama

1-Dünyada yaygın bulunan hamamböceğidir.
2-Açık sarımsı-kahverengi, 1.50 cm uzunluğundadır. Kalkan’ının üstünde iki koyu çizgi vardır.
3-Evden restaurantta, gemiden uçağa ve trene kadar her yerde bulunabilir.
4-Dişisi, çatlamasına yaklaşık 24 saat kalana kadar yumurta kapsülünü beraberinde taşır. Yumurta kapsülü Aşağı yukarı bir ay boyunca taşınır. Eğer yumurta kapsülü zamanından önce bırakılırsa, içindeki yumurtalar gelişemez ve kuruyup ölür.
5-Yumurta kapsülünü kuytu, sakin yerlere bırakır.
6-Her kapsülünde 24 ila 48 arasında yumurta bulunur, ortalama olarak 32 nimf (yavru) çıkar.
7-Nimfler 5-6 kez deri değiştirir.
8- Nimfler uygun şartlarda 45 gün kadar kısa bir sürede ergin hala gelir.
9-Bir çift alman hamamböceği ideal şartlar altında, bir sene içinde 35.000 yavru üretebiliri.
10-Küçük olması nedeniyle, alman hamamböceğinin yuva ve saklanacak yer avantajı daha fazladır.
11-Çoğu hamamböceği gibi, alman hamamböceği de, metal ya da diğer yüzeyler yerine tahta yüzeylerde dinlenmeyi tercih eder. Bundan dolayı, bu hamamböceklerini çoğunlukla tahta dolapların ya da mukavva kutuların içinde bulacaksınız.
12-Yumurta kapsülü taşıyan dişiler bir arada olmayı sever.
13-hamamböceklerinin dışkısı diğer hamamböceklerini çeken bir kimyasal içerir. Çok sayıda alman hamamböceği, dışkının etrafında bir araya gelir. Hamamböceklerini bir arada tutan bu alanlar Fekal odak Noktaları olarak adlandırılır.
14-Alman hamamböcekleri ılık ve sıcak ortamları sever. Dolayısıyla onları fırınların, saatlerin, televizyonların, radyo ve diğer elektrikli cihazların yakınında bulabilirsiniz.
15-Genç nimfler küçük olduğundan ve bu sayede çok ufak yarık ve çatlaklara saklanabildiklerinden, genellikle erginlerle aynı yerde bulunmazlar.
16-Alman hamamböcekleri hemen hemen her şeyi yerler. Ama hayatlarını devam ettirebilmek için çok şeye de ihtiyaçları yoktur. Fırının üzerindeki küçük bir yağ lekesi 50 Alman hamamböceğini bir ay boyunca besleyebilir.
17-Alman hamamböcekleri için su yiyecekten daha önemlidir. Bundan dolayı daha çok banyo ve mutfaklarda bulunurlar.
18- Alman hamamböceklerinin çok duyarlı, hassas antenleri vardır. Bazı insektisitleri hissedip, onlardan kaçınabilirler.
19- Alman hamamböcekleri, yiyecek ve su temin etmek üzere yuva ve barınaklarından sadece 3,5-5 metre uzaklaşırlar.
20- Alman hamamböcekleri bir odadan diğerine, hatta bir apartmandan bir başkasına, duvarların içinden geçen su boruları ve elektrik hatlarını takip ederek geçebilirler.
21- Alman hamamböcekleri tam anlamıyla otostopçu olarak düşünülebilir. Gerçekten de evlere genellikle kutuların, mobilyaların ya da eve taşınan diğer malzemelerin içinde ve ya üstünde gelirler.
22- Alman hamamböcekleri çevrelerindeki değişikliklere çok çabuk uyum sağlarlar. Örneğin, bir odada sadece yere yakın bölgelere uygulama yaparsanız, insektisitten kaçınmak için, odada daha yüksek yerlere taşınacaktır.